وبلاگ ما

20

آذر
پیاده روی

پیاده روی بهترین دارو برای درمان بیمارهاست.

قلب: یک مطالعه در سال 2012 نشان داد یک سوم مردم جهان از نظر فیزیکی بسیار فعال هستند. در صورتی که تنها 30 دقیقه پیاده روی سریع می‌تواند شما را 11 درصد از بیماری‌های قلبی دور کند. چرا که قلب در حین فعالیت با هر ضربان خون بیشتری را پمپ می‌کند. قلب یک ماهیچه است. اگر بدن را عادت به پیاده روی دهید کارامدتر برایتان کار می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای آن کاهش فشارخون است. همچنین پیاده روی میزان کلسترول خونتان را کاهش داده و علاوه بر آن از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و انسداد عروق در امان هستید.

تندرستی

ریه‌ها: با پیاده روی روزانه ریه‌هایتان بهتر اکسیژن موجود در هوا را استفاده کرده و تنها با 30 دقیقه پیاده روی سریع، 3 بار در هفته ریه‌هایتان را 20 سال جوان‌تر می‌کند. وزرش‌های ملایم ماهیچه‌ها را برای بهره‌وری بهتر از کسیژن آماده کرده و تا حد قابل توجهی از ابتلا به بیماری‌های تنفسی دور خواهید ماند.

پیاده روی سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و راحت تر کالری و چربی می‌سوزانید. کاهش وزن خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را بسیار کاهش می‌دهد. به عبارتی هر فردی اگر فقط 30 دقیقه پیاده روی سریع را در برنامه روزانه خود بگنجاند، 13 درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش داده است.کاهش وزن: یکی از راه‌های ساده برای داشتن احساس جوانی و سلامتی، تناسب اندام است که آن نیز با پیاده روی روزانه محقق می‌شود. 10 دقیقه دویدن در طول روز 50 کالری می‌سوزاند.

پوست: ورزش‌های ملایمی مانند پیاده روی، باعث افزایش جریان خون به پوست می‌شود که این عمل رادیکال‌های آزاد را که علت چین و چروک پوست هستند به شدت کاهش می‌دهد . به گفته متخصصین پوست، شما می‌توانید از پیاده روی به عنوان یک پاکسازی کننده پوست استفاده کنید.

سلامتی

استخوان‌ها: هنگامی که پیاده روی می‌کنید، ماهیچه‌ها روی استخوان‌ها کشیده شده و شما احساس می‌کنید این کار برای استخوان مناسب نیست و باعث تخریب آنها می‌شود در صورتی که نمی‌دانید که این کار باعث تقویت بیشتر آنها می‌شود. استخوان‌ها بافت‌های زنده هستند که با ورزش بیشتر آنها قوی‌تر و ضخیم‌تر شده و همچنین با پیاده روی خود را در برابر پوکی استخوان، دردکمر، اختلالات اسکلتی و عضلانی بیمه کنید.

سلامت روان: یکی دیگر از معجره‌های پیاده روی تغییرات مثبت روی خلق و خو و سلامت روان است. چرا که هورمون‌های اندورفین(احساس خوب داشتن) را در بدنتان بیشتر ترشح می‌کند. همچنین میزان هورمون کورتیزول(استرس) را کاهش داده، استرس و عصبانیت کمتری را تجربه می‌کنید. بالا بردن سطح هورمون کورتیزول باعث کاهش حافظه، کاهش سیستم ایمنی، فشار خون بالا، افزایش کلسترول و بیماری های قلبی می‌شود.

سرطان: پیاده روی به مدت 30 دقیقه در روز خطر ابتلا به طیف وسیعی از سرطان را کاهش می‌دهد. سرطان پستان 18 درصد و سرطان روده بزرگ 19 درصد تنها با 30 دقیقه پیاده روی سریع کاهش میابد. افرادی که فعالیت‌های کمی دارند در سلول هایشان بی‌شک دچار التهاب هستند و با بالا رفتن سن درگیر بیماری‌های مختلف می‌شوند.

........................................................................................................................................................

رهای از بیماری ها

آیا از درد مفاصل، مشکلات قلبی، استرس، افسردگی و یا چاقی رنج می برید ؟

سعی کنید تمام مشکلات سلامتی خود را با پیاده روی با پولیگام شکست دهید. چون پیاده روی به کاهش خطر همه بیماری های مزمن کمک می کند وهم میتوانید کسب درآمد کنید.

پیاده روی کمک کننده در کاهش وزن:

پیاده روی یک ورزش عالی است و به کاهش وزن کمک می کند . دانشمندان آمریکایی آزمایشی را طراحی کردند که در آن بیماران چاق با هم قدم می زدند پس از 8 هفته، وزن آن ها بررسی شد و بیش از 50 درصد از شرکت کنندگان به طور متوسط 5 پوند وزن از دست دادند. بنابراین با پولیگام میتوانید به وزن ایده آل خود برسید و کسب درآمد کنید.

کاهش وزن

فواید و تاثیرات پیاده روی در کاهش استرس:

پیاده روی می تواند به کاهش سطح استرس با بهبود گردش کمک می کند که به نوبه خود مواد غذایی و اکسیژن را برای سلول ها فراهم می کند. هم چنین گیرنده های سیستم عصبی را تحریک می کند و تولید هورمون های استرس را کاهش می دهد. دم وبازدم در حین راه رفتن نیز به کاهش استرس کمک می کند.

........................................................................................................................................................

اثرات پیاده روی بر سلامت روح

پیاده روی: ذهن تان را آزاد می کند یکی از نخستین اثرات مثبت پیاده روی بر سلامتی روحی این است که قدرت رها کردن ذهن را فراهم می کند. در این صورت می توانید به راحتی نسبت به مسائل بیاندیشید و تصمیمات روشنی بگیرید. زمانی که ذهن بشدت درگیر و تحت فشار است، نمی توانید به درستی تصمیم بگیرید و یا اینکه قدرت یادگیری خوب را از دست می دهید. اما زمانی که ذهن آرام و رها باشد مانند این است که از بالا به مسائل نگاه می کنید. به این ترتیب نیز راحت تر نسبت به مسائل اشراف پیدا خواهید کرد. توصیه می کنیم در هوای آزاد و تمیز، روزانه به طور مرتب پیاده روی داشته باشید. پیاده روی یعنی اینکه اراده کنید، به جلو بروید و روبه رو را نگاه کنید و تمام آنچه شما را به عقب می راند، پشت سر بگذارید. همین ورزش ساده به مرور نگاه شما را به زندگی و دیدگاه هایتان را تغییر خواهد داد.

پیاده روی: با تنش و فشارهای روحی مبارزه می کند همه ما تحت استرس و فشارهای روحی- روانی زندگی می کنیم. بنابراین طبیعی است که به سختی بر احساسات مان مسلط شویم و بدون دلیل مشخصی مدام عصبی و مضطرب هستیم. برای مقابله با این حالت ها یا علی بگویید و به بدن تان حرکتی بدهید. به دل طبیعت بزنید و یا در نزدیک ترین پارک محل زندگی تان به پیاده روی بپردازید. یادتان باشد که ما آدم آهنی نیستیم و قرار نیست همیشه کار کنیم. ما به عنوان انسان نیاز به استراحت داریم تا بتوانیم نگاه روشنی به مسائل پیرامون مان داشته باشیم. بدون شک خوابیدن، ریلکس کردن و اختصاص دادن زمانی برای خودمان جزو کارهای ضروری خلاص شدن از اضطراب ها و استرس های روزمره است. یادتان باشد نمی توانید همیشه خودتان را در یک چهاردیواری محبوس کرده و در چنبره احساسات منفی بمانید. استرس سلامتی را به خطر می اندازد، بنابراین لازم است به هر طریقی آن را کنترل کنید. زمانی که دچار این احساسات منفی و تنش های درونی می شوید، دست از کار بکشید و پیاده روی کنید.

پیاده روی: از افکار بی فایده خلاص تان می کند بعضی افکار در ذهن ما لانه می کنند و با یک دور تسلسل، مدام در ذهن مان می چرخند و روح را خسته می کنند. گاهی هزاران بار این افکار مزاحم را در ذهن خود بالا و پایین می کنیم، بدون اینکه راه حلی بیابیم و بتوانیم با آنها کنار بیاییم. این افکار فقط ذهن و روح را فرسوده می کنند. خوشبختانه با پیاده روی کردن این قدرت را کسب می کنید تا از شر این افکار مزاحم که آرامش را از شما سلب کرده اند خلاص شوید. بنابراین اگر می خواهید در دام این افکار منفی گیر نکنید و با ترس ها و شک و تردیدهایتان آتش را بیشتر نکنید، راه تان را بکشید و به پیاده روی بروید. پیاده روی روزانه و منظم باعث می شود که از شر این افکار خلاص شوید و نگرش و افکار دیگری پیدا کنید.

سلامت روحی

پیاده روی: قدرت خلاقیت تان را افزایش می دهد اگر حرفه تان نیاز به خلاقیت و ابتکار دارد، بدون شک گاهی در شرایطی گیر کرده اید که مغزتان هنگ کرده و هیچ فکری به ذهن تان نرسیده است. گاهی قدرت تخیل انسان دچار مشکل جدی می شود که برای افرادی که مدام در حال ارائه فکرهای نو و پروژه های جدید هستند آسیب رسان است. زمانی که با ذهنی باز و فکری روشن به ارائه پروژه می پردازید و کار می کنید بدون شک موفق می شوید. اما با این حال زمانی فرا می رسد که قدرت تخیل از کار باز می ماند. در این مواقع است که باید دست از کار بکشید و راه طبیعت را در پیش بگیرید. پیاده روی کنید. همین کار ساده که انرژی زیادی نیز نمی گیرد باعث می شود که قدرت تفکرتان بالا رفته و خلاقیت تان بیشتر شود. زمانی که پیاده روی می کنید ذهن تان به انواع مختلف تحریک شده و بخش هایی که مربوط به ابتکار عمل است فعال می شود. اگر امکان پیاده روی در دل طبیعت را ندارید، می توانید بعد از ساعت کاری بخشی از مسیر محل کار تا منزل را پیاده روی کنید. مطمئن باشید ایده های خوبی به ذهن تان خطور خواهند کرد. اگر بتوانید صبح زود به پیاده روی بروید، فواید بیشتری نصیب تان می شود. این کار انرژی زیادی به شما می بخشد و باعث می شود در طول روز شاداب و سرحال باشید. مطمئن باشید که فکر سالم در بدن سالم است. فواید روحی تحرک بدنی به همین موارد ختم نمی شود. شما با پیاده روی سلامت جسم و ذهن را با هم خواهید داشت.

بیاییم به وسیله پولیگام سلامتی و تندرستی و کسب درآمد را به دیگران هم هدیه کنیم

........................................................................................................................................................

رژیم غذایی

رژیم غذایی سالم چیست؟

رژیم غذایی سالم، رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. رژیم غذایی سالم مواد مغذی لازم، مایعات کافی، آمینو اسید و اسیدهای چرب لازم، ویتامین ها و مواد معدنی کافی و همچنین کالری لازم را برای بدن فراهم آورد. رژیم غذایی سالم نیازهای اساسی بدن را بدون اینکه شما را دچار اضافه وزن و بیماری کند، برای شما فراهم می‌کند. همچنین رژیم غذایی سالم به همراه ورزش می‌تواند خطر ابتلا به بیماریهایی از جمله چاقی، بیماریهای قلبی، دیابت نوع ۲، فشارخون بالا و سرطان را در شما کاهش دهد. برخلاف آنچه خیلی از افراد تصور می‌کنند، داشتن رژیم غذایی سالم می‌تواند بسیار ساده و آسان باشد و به ازای قدمهایتان پول دریافت کنید.

با پولی گام سلامت خود را تضمین کنید

........................................................................................................................................................

پولی گام

خبرهای مهم پولیگام

شما میتوانید هم راه بروید که سالم باشید و هم کسب درآمد عالی داشته باشید.

یه خبر خوب شما میتونید با پیاده روی کردن ازفروشگاهها به ازای قدم هاتون تخفیف بگیرید.

........................................................................................................................................................

تجربیات موفق از جمله ایجاد انگیزه،کمک به افزایش سلامت،کسب درآمد از پولیگام را با یکدیگر به اشتراک بگزاریم و با اشتراک تجربیات خود به اعضای جدید پولیگام کمک کنید


نظرات کاربران

 • پول

  ستایش از شیراز

  18 /97/9

  سلام اپلیکیشن پولیگام واقعا عالیه من اول باورنداشتم بعد رفتم نصبش کردم وپیاده روی کردم و پول هم گرفتم.ممنون از برنامه خوبتون

  • پیاده روی با پولیگام

   علی نظری

   18 /97/9

   سلام ممنون از برنامه خوبتون

  • کسب درآمد

   مریم زارع ازسنندج

   97/8/7

   وای ممنون از برنامه خوبتون.من تونستم با برنامه شما انگیزه پیدا کنم لاغر بشم و پول هم بگیرم. مرسی

 • کسب درآمد عالی

  نرکس شفعیی زاده

  97/8/4

  خیلی ممنون عالیه.

 • کسب درآمد از اینترنت

  رضایی از کهگیلویه وبویر احمد

  97/8/4

  متشکر از برنامه جذابتون


نظر خود را به اشتراک بگذارید

دیگه وقتشه سالم باشی و پول در بیاری

به جامعه بزرگ پولیگام بپیوندید و با هم پول در بیاریمو سالم تر بمانیم

# logo-samandehi